Plaukų priežiūra vasaros metu

Plaukų priežiūra vasaros metu

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Vasaros metu plaukai kenčia nuo žalingų saulės spindulių, sauso, karšto oro, sūraus jūros ir chloruoto baseino vandens, todėl jų priežiūra vasaros metu yra labai svarbi. Dalinamės keliais patarimais, padėsiančiais apsaugoti ir puoselėti plaukus.
1.  Galvos šveitimas

Galvos odos šveitimas aktyvina kraujotaką, atidaro plauko folikulą, mažina riebalavimąsi, skatina plaukų augimą, suteikia žvilgesio. Atlikę galvos odos šveitimą nepamirškite panaudoti ir drėkinamosios kaukės, pavyzdžiui giliuose sluoksniuose drėkinančios kaukės Hårkontroll.

2. Tiesioginių saulės spindulių vengimas

Pats paprasčiausias būdas išvengti saulės daromos žalos ir apsaugoti savo plaukus nuo saulės kaitros – dėvėti skrybėles ir skareles ar gulėti po skėčiu. O jeigu norisi dar papildomai drėkinti savo plaukus, prieš išeinant į paplūdimį prabraukite juos drėkinančiu aliejumi, susukite į kuoduką arba susiriškite kasą ir pasipuoškite skrybėle.

3. Apsaugines priemonių nuo UV naudojimas

Norint išsaugoti sveikus ir žvilgančius plaukus, svarbu užtikrinti plaukų apsaugą nuo UV ir karščio. Tokią funkciją atlieka Blizgesio suteikianti priemonė Hårkontroll.

4. Plauko maitinimas iš vidaus

Norint užtikrinti visokeriopą plaukų sveikatą, reiktų plauką puoselėti ne tik išorės, bet ir aprūpinti plauko folikulą naudingomis medžiagomis iš vidaus. Pasirūpinkite, kad jūsų mityboje netrūktų antioksidantų ir vitaminų A, B6, B3, ir E, taip pat amino rūgščių. Jei sudėtinga jų gauti su maistu, verta pasvarstyti apie maisto papildų vartojimą. Papildų sudėtyje reikėtų ieškoti keratino, biotino, cinko, vario, niacino – tai plaukams svarbūs elementai. 

Plaukams labai svarbus yra keratinas – baltymas, kuris sudaro didžiąją dalį plaukų struktūros. Keratino vartojimas gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą ir paskatinti naujų plaukų augimą, sustiprinti plauko struktūrą. Renkantis maisto papildus, svarbu įdėmiai skaityti etiketes: svarbu, kad keratinas būtų biologiškai aktyvus, gerai įsisavinamas, o veiksmingumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Pavyzdžiui, toks yra švedų gamintojo Harkontroll maisto papildas Boost, papildytas patentuota keratino forma Cynatine® HNS.
Pirkinių krepšelis